Naše chalupa zaujala novináře, přijela k nám na návštěvu paní redaktorka Eva Vacková a pan fotograf Petr Adámek. Článek vyšel v dubnu v magazínu Doma Dnes a později byl publikovám i na iDnes.

Na naší chalupě je zajímavé, že přes svůj tradiční venkovský vzhled je ve skutečnosti velmi úsporná pasivní novostavba. Nemůžeme si vynachválit čerstvý vzduch a tepelnou pohodu. Samozřejmě především milujeme nádherný výhled a okolí.

V zimě jsme si občas přitopili v krbových kamnech, ale hlavně nám chalupu vytopila okna orientována na jih. Dokonce jsme občas museli stínit, protože jsme měli uvnitř moc teplo, i když venku mrzlo. V létě jsou velká okna zastíněna přesahem střechy nad terasou, tak se interiér nepřehřívá. Pokud je však moc teplo, tak si pustíme chlazení, odpadním teplem se ještě ohřeje voda v zásobníku. Díky rekuperační jednotce máme nejen čerstvý vzduch, ale i tepelnou pohodu, navíc s miánimálními náklady na provoz.

Kombinace zateplené obálky budovy, na které se podílí izolační materiály ISOVER, kvalitní okna i pečlivě řešené detaily, nucené větrání s rekuperací tepla, vhodná orintace na pozemku a promyšlený návrh domu architekta Hudce nám vytváří opravdu komfortní dům.

Pro nás bylo stejně důležité vytvořit interiér, ve kterém nám bude dobře. Máme rádi přírodní materiály, proto jsme si přáli dřevěné stropy, dřevěnou podlahu, cihlovou dlažbu…  Aby byl interiér hotový, museli jsme řešit další vybavení a doplňky. To nás tolik chytlo, že jsme se se o své nápady chtěli podělit a vytvořili obchod www.na-chalupu.cz

Foto: Petr Adámek ap-photography.cz

Na fotografie se vztahují autorská práva a není možné jejich kopírování a šíření!!! Neoprávněné použití bude řešeno právní cestou!!!
V případě zájmu o publikování informací o naší chalupě nás kontaktujte www.na-chalupu.cz/kontakt/