Vysnili jsme si svou chalupu uprostřed pěkné přírody v malebné vesničce, kde budeme trávit volný čas, nebo i trvale bydlet. Od rekonstrukce nějakého starého domku jsme nakonec dospěli k novostavbě.

Dlouho jsme diskutovali, jak by naše chalupa měla vypadat. Sice to bude novostavba, ale měla by tak trošku vypadat jako stará a přiměřeně respektovat venkovský styl. Máme jasnou představu o dřevěném stropu, prkenné podlaze, cihlové dlažbě, kachlových kamnech (aspoň malých) a nádherné zahradě.

Nakonec jsme našli vysněný pozemek, který má i dobrou orientaci vůči světovým stranám.

Původní představu o podkroví nám rozmluvil pan architekt. Hudec, usměrnil i některé naše další představy a se svými kolegy navrhl naši chalupu.

Na základě dobrých referencí jsme vybrali stavební firmu MERKURSTAV pana Kudrny a stavební dozor ing. Koreckého.

Jak bude dům vypadat:

  • zastavěná plocha domu: 111,6 m2
  • obestavěný prostor: 640 m3
  • užitná plocha: 85,7 m2
  • zastavěná plocha domu a vedlejších prostor: 129,1 m2
  • počet funkčních jednotek a jejich velikosti: jedna bytová jednotka

chalupa_pudorys

Konstrukční a materiálové řešení:

Stavba je provedena ve zděné technologii z plynosilikátových bloků YTONG s kontaktní izolací z šedého polystyrénu ISOVER a je založena na betonových pasových základech. Strop nad 1.NP je trámový s prkenným záklopem. Sedlová střecha je řešena jako hambálkový krov s tradiční krytinou. Jedná se o nenáročnou jednopodlažní stavbu. Vyztužení je železobetonovými věnci a konstrukcí krovu.

Jako hlavní zdroj vytápění a větrání je použita kompaktní rekuperační větrací jednotka. Jednotka má zabudovanou akumulační nádrž na teplou vodu s elektrickým dohřevem.

Další info o stavbě chalupy v databázi pasivních domů.

20160819_chalupa

zacatek_zateplovani_chalupy_sambrany

chalupa_stavba

stavba_pasiv_chalupy

chalupa_tresen