V současné době se stavba uvnitř chalupy blíží ke konci. Za posledních deset dní jsme poprvé zapálili oheň v našich kamnech, obrousili vnitřní omítky a vylíčili na bílo, absolvovali jsme test těsnosti obálky ( pro pasivní chalupu je to dost důležitá zkouška ), je zprovozněná vzduchotechnika, zapojeny naše kamna a začneme kompletovat kuchyňskou linku. Chybí nám ještě dodělat dřevěné podlahy, hliněnou omítku do ložnice a nainstalovat vnitřní dveře a upravit přívod vzduchu do kamen.

Trošku bojujeme s vlhkostí, ale s tím jsme počítali, přeci jenom té vody jsme do budovy dali docela dost. Jsme zvědaví, jak si s tím poradí vzduchotechnika, předpokládáme, že hravě.

Zase nám naše chalupa o pořádný kus poskočila a čas, kdy ji budeme moci využívat se výrazně přibližuje. Pokud to počasí dovolí a umožní zabetonovat septik, tak již budeme moci na chalupě nejen pracovat, ale taky bydlet. Jsme oba velice nadšení, není to ani rok a my se můžeme pomalu začít starat také o zahradu, plot a další! Tak jsme to chtěli a čas, kdy budeme moci využívat náš malý domeček se blíží!

Máme obrovskou radost.