Jižní pohled, sluníčko už v půli srpna svítí do oken.

V minulém týdnu jsme dokončili poslední úpravy střechy, máme nainstalována okna a veškeré vnitřní rozvody vody. Opět jsme s naší chalupou pokročili a tentokrát o veliký kus.

I když střecha vypadala již delší dobu jako dokončená, chybělo ještě dodělat tři kusy krajových tašek, jeden hřebenáč, stříšku na komín a dodělat výlez na střechu. Aby jsem to mohl ukončit a mít střechu za hotovou, musel jsem si nejprve vyrobit maličký žebřík, kterým se dostanu ke střešnímu oknu, tedy spíše k výlezu pro kominíka, přes okapy už nelze lozit a taky jsem si chtěl vyzkoušet, jak se bude v budoucnu na střechu chodit ( to okénko skutečně není pro pořádný chlapy, cítil jsem se v něm jako sardinka, ale co už ). Na střeše jsem zjistil, že vlaštovky už naši chlupu asi považují za svoji, ale co už, vždyť je to příroda a my jsme hledali zdravé přírodní prostředí, hlavně, že je  střecha dokončená.

Když nám dovezli a nainstalovali okna, tak jsme zase přidali pořádný kus k dokončení a vypadají úžasně. Teď lze domeček uzamknout a konečně nejen působí jako budoucí obydlí, ale nemusíme každou věc ze stavby odvážet. Zejména velká okna na jihu jsou vskutku úžasná a výhled z jídelny a ložnice na pole a rybník je k nezaplacení. Po pracovnících firmy Slavona, ketří nám namontovali okna a stavební dveře, přišli páni vodoinstalatéři a za pouhé dva dny nám vybudovali vnitřní rozvody vody.

Jsme velice spokojení, jak stavba pokračuje a příští týden se pustíme do přípravy realizace dřevěného stropu, také přijdou elektrikáři a udělají nám veškeré vnitřní rozvody. Nejen, že se neustále učíme novým řemeslům a snažíme se veškeré dění na stavbě podchytit ( člověk neví, kdy v budoucnu bude potřebovat vědět nejen co je v plánech, ale jak a co vypadá a je doopravdy v podlaze a stěnách ), mnohé si udělat sami, ale také se již můžeme soustředit na okolí a trošku si užívat, alespoň v podvečerních a ranních hodinách, kdy jsme na stavbě sami.

Ta příroda ať již, když svítí slunce, je noc nabo po ránu mlha, je prostě úžasná a pocit, jak se neustále posunujeme k tomu, kdy už budeme moci naši chalupu konečně užívat, je báječný!

Jídelna zevnitř, už je jasné jak bude světlá.

Jídelna zevnitř, už je jasné jak bude světlá.

Pohoda po práci.

Pohoda po práci.