I když počasí v posledních dnech naznačuje, že krásné slunečné dny jsou již minulostí, tak příroda neustále ukazuje, jak kouzelné místo jsme si vybrali. V podvečer i brzy ráno jsou slyšet divoké husy, zajíci a srnky v okolí jsou pořád aktivní a žabky v tůňce za chalupou se také nadají zahanbit.

Neustále se snažíme i my být aktivní, podílet se nejen finančně a organizačně na výstavbě, ale také, pokud je to možné přiložit ruku k dílu. S postupujícím časem, jak získáváme zkušenosti a praktické rady přátel, tak jsme čím dál více samostatní při činnostech, které jsme se rozhodli realizovat sami. Střecha, strop, větrání půdy, dořešení okapniček na podélném konci střechy ( sami jsme si je navrhli a při nejbližším víkendu nainstalujeme ), vzduchotěsné uzavření stropu, kastlíky na stínění oken a spoustu dalších věcí, to je to, co nás asi nejvíc propojuje s naší, zatím nedostavěnou, chalupou.

V současné době je to trošku závod s časem, protože jsme si sami dali cíl, aby jsme mohli strávit vánoce na naší chalupě ( byť v provizorních podmínkách ), tak se snažíme nejen vytvářet podmínky pro stavební firmu, elektrikáře, vodaře a další odborné činnosti, ale také co nejvíc využívat čas, kdy je počasí, alespoň trošku příznivé pro naši vlastní “ odbornou“ činnost  na stavbě.

Je pravda, že také procházka po okolí je úžasná a dech beroucí podívaná na proměny přírody, tím vlastně již teď dochází k plnění našich přání a snů.

Máme štěští na dobré sousedské vazby, kdy naši nejbližší sousedé, také Brňáci, mají k Maříži a zdejší krajině podobný, na rozdíl od nás časem prověřený,  vztah.

V Maříži je nám prostě moc pěkně a už se těšíme na dobu, kdy budeme moci naši chalupu nejenom stavět, ale také obývat, kdy nebudeme po setmění spěchat do Slavonic, abychom se mohli vyspat a ráno znova jet do Maříže, ale kdy budeme moci trávit večery, noci i rána v místě, které je tak krásné a kde je nám tak dobře!