Že budeme mít okna dřevěná, to bylo samozřejmě od začátku jasné, Ale nabídka je velká a museli jsme najít optimální variantu pro naši chaloupku.

Již v projektu jsme se s panem architektem shodli na velkých oknech na jih. Naše chaloupka bude „pasivní“, bude využívat solární zisky. To znamená, že v zimě získá zdarma teplo od sluníčka. S tím samozřejmě souvisí i nutnost stínění těchto oken, aby nedošlo k přehřívání v létě.

Volili jsme tedy účelně okna s nejlepšími parametry, aby solární zisky byly maximální. Proto jsou na jižní fasádě okna PROGRESSION, která mají velkou plochu skla a celé rámy budou schované fasádou. Vzhled je tedy trošku moderní na venkovskou chalupu, ale zase nijak rušivý.

Západní štít domu jsme chtěli ve venkovském stylu a stejně i severní stranu do ulice. Proto jsme vybrali klasická dřevěná okna s příčkami. Opět jsme vedle vzhledu chtěli i co nejlepší parametry, proto okna SOLID COMFORT SC92-C.

Fasáda chaloupky bude bílá, střecha je v cihlové barvě, okna ladíme do šedé. Kolem oken bude šedá šambrána. Dřevěnou konstrukci přesahu střechy již máme taky natřenou do šedého odstínu starého dřeva. Postupně natřeme i zbytek pohledových prken a krokví střešní konstrukce. Věříme, že to bude nakonec vypadat dobře.

Čeká nás další úkol – dřevěný strop. Prkna se už suší…

20160814_prkna_na_strop

Vymysleli jsme si kartáčované provedení vchodových dveří. Chtěli jsme se o jejich vzhled zasloužit, tak jsme opět přiložili ruce k dílu.

20160815_kartacovani_dveri